Thursday, December 5, 2013

L-L League Football All Stars 2013

Section 1

Wide Receiver of the Year — Tyrell Wickersham, Hempfield
Offensive Back of the Year — Charles Bell, Penn Manor

Offensive Lineman of the Year — Tanner Unger, Hempfield and Mitch Sweigart, Penn Manor

Defensive Back of the Year — Evan Horn, Cedar Crest

Defensive Lineman of the Year — Ethan Barley, Penn Manor and Tanner Unger, Hempfield

Linebacker of the Year — Charles Bell, PennLive

Outstanding Back of the Year — Charles Bell, Penn Manor

Outstanding Lineman of the Year — Tanner Unger, Hempfield

Coach of the Year — Doug Dahms, Wilson

OFFENSE

FIRST TEAM
QB — Gage Ocker, Cedar Crest
RB — Charles Bell, Penn Manor
RB — Devin Washington, Hempfield
RB — John Raifsnider, Wilson
WR — Austin Myers, Warwick
WR — Charles Scarff, Lancaster Catholic
WR — Tyrell Wickersham, Hempfield
WR — Evan Horn, Cedar Crest
TE — Ethan Barley, Penn Manor
TE — Dom Nigrelli, Wilson
C — Skylar Bender, Lancaster Catholic
OG — Tanner Unger, Hempfield
OG — Madison Woodward, Wilson
OG — Joey Goodhart, Hempfield
OT — Mitch Sweigart, Penn Manor
OT — Tylique Liberte, Cedar Crest
OT — Keegan Sheedy, Lancaster Catholic
PK — Hunter Rubright, Wilson (unanimous)
KR — Tyrell Wickersham (unanimous)

SECOND TEAM
QB — Mike Edwards, Hempfield
RB — Nassir Weaver, Lancaster Catholic
RB — Cartier Morton, Manheim Township
RB — Damon Edwards, Cedar Crest
WR — Rafael Mateo, Lancaster Catholic
WR — John Stutz, Manheim Township
WR — Bryce Pych, Wilson
WR — Will Blair, Hempfield
C — Joe Bowers, Wilson
OG — Steve Emerson, Wilson
OG — Colby Doman, Penn Manor
OT — Bryan Solomon, Hempfield
OT — Grady Weinheimer, Wilson
PK — Evan Purvis, Lancaster Catholic
KR — Cartier Morton, Manheim Township


HONORABLE MENTION
QB — Matt Pennypacker, Warwick
QB — Davis Carr, Manheim Township
QB — Matt Timochenko, Wilson
QB — Evan Purvis, Lancaster Catholic
QB — Tanner Erisman, Penn Manor
RB — Logan Kinser, Penn Manor
RB — LeVonta Jones, Penn Manor
WR — Olufisayo Oluleye, Manheim Township
WR — Tommy Garner, Warwick
C — Matt Keller, Penn Manor
OG — Austin Maguire, Warwick
OG — Noah Thomas, Lancaster Catholic
OT — Darnell Greene, McCaskey
OT — Chris Yurista, Hempfield
OT — Tanner Evans, Manheim Township
PK — Erik Hill, Penn Manor
PK — Soren Frost, Cedar Crest
PK — Steven Johnson, Hempfield
PK — Dan Zeswitz, Manheim Township
KR — Tony Burnside, McCaskey
KR — Trey Miller, Lancaster Catholic
KR — Anthony Fatjo, Warwick

 DEFENSE

FIRST TEAM
DT — Tanner Unger, Hempfield
DT — Ethan Barley, Penn Manor
DT — Steve Emerson, Wilson
DE— Joey Goodhart, Hempfield
DE — Austin Rosa, Wilson
ILB — Charles Bell, Penn Manor
ILB — Hunter Hatlee, Wilson
OLB — John Raifsnider, Wilson
OLB — Kurt Kessler, Lancaster Catholic
DB — Matt Close, Wilson
DB — Anthony Fatjo, Warwick
DB — Evan Horn, Cedar Crest
DB — Christian Kemp, Lancaster Catholic
P — Steven Johnson, Hempfield


SECOND TEAM

DT — Jackson Houston, Lancaster Catholic
DT — Mitchell Sweigart, Penn Manor
DT — Thomas McIntyre, Lancaster Catholic
DT — Madison Woodward, Wilson
DE — Austin Maguire, Warwick
DE — Gavin Freeman, Penn Manor
ILB — Ike Schannauer, Wilson
ILB — Josh Rhoads, Hempfield
OLB — Dom Nigrelli, Wilson
OLB — Alex Zug, Manheim Township
OLB — Tommy Garner, Warwick
DB — Chris Borg, Warwick
DB — Cartier Morton, Manheim Township
DB — John Fox, Wilson
DB — Rafael Mateo, Lancaster Catholic
DB — Tyrell Wickersham, Hempfield
P — Evan Purvis, Lancaster Catholic

HONORABLE MENTION

DT — Austin Elliot, Cedar Crest
DT — Keegan Sheedy, Lancaster Catholic
DE — Logan Murr, Manheim Township
DE — Nolan Campbell, Wilson
DE — Noah Braun, Penn Manor
DE — Tyler Grier, Hempfield
DE — Caleb Albright, Cedar Crest
ILB — Logan Kinser, Penn Manor
ILB — Adam Gilson, Cedar Crest
ILB — Tyler Owens, McCaskey
OLB — Matt Sallade, Manheim Township
OLB — Damon Edwards, Cedar Crest
OLB — Keenan Reigel, Lancaster Catholic
DB — Kamal Gantz, McCaskey
P — Haji Fofana, Wilson
P — Charles Bell, Penn Manor
P — Alex Woodley, Manheim Township
P — Gage Ocker, Cedar Crest

Section 2

Wide Receiver of the Year — Jeremy De La Cruz, Lebanon (unanimous)
Offense Back of the Year — Marc Royer, Manheim Central
Offensive Lineman of the Year — Chad Zunich, Manheim Central
Defensive Back of the Year — Jhet Janis, Cocalico
Defensive Lineman of the Year — Casey Kerschner, Cocalico (unanimous)
Linebacker of the Year — Justin Moreno, Manheim Central
Outstanding Back of the Year — Mark Pyles, Lebanon
Outstanding Lineman of the Year — Chad Zunich, Manheim Central
Coach of the Year — Mike Williams, Manheim Central

OFFENSE

FIRST TEAM

QB — Mark Pyles, Lebanon
RB — Toby Kreider, Solanco
RB — Spencer Moser, Cocalico
RB — Marc Royer, Manheim Central
RB — Ian Hanselman, Manheim Central
WR — Jeremy De La Cruz, Lebanon (unanimous)
WR — Nicholas Negron, Lebanon
WR — Daniel Weiderrecht, Manheim Central
TE — Taylor Geib, Manheim Central
C — Bo Spiller, Solanco
OG — Chad Zunich, Manheim Central (unanimous)
OG — John Fry, Cocalico
OT — Jay Swayne, Manheim Central (unanimous)
OT — Casey Pierce, Solanco
PK — Matt Wright, Lampeter-Strasburg
KR — Jhet Janis, Cocalico

SECOND TEAM

QB — Jhet Janis, Cocalico
RB — Kyle Horner, Lampeter-Strasburg
RB — Robbie Hassel, Solanco
RB — Arthur Quaye, Elizabethtown
RB — Dakota Keefer, Ephrata
WR — Reese Nelle, Lampeter-Strasburg
WR — David Vargas, Conestoga Valley
WR — Andrew Seiverling, Manheim Central
TE — Casey Kerschner, Cocalico
C — Nate Brandt, Manheim Central
OG — Michael Warfel, Lampeter-Strasburg
OG — Conner Cummins, Lebanon
OT — Dan Kreider, Lampeter-Strasburg
OT — Aiden Maghan, Elizabethtown
PK — Damon Crouse, Manheim Central
KR — Daniel Weiderrecht, Manheim Central

HONORABLE MENTION

QB — Colin Fry, Manheim Central
QB — Bear Shank, Lampeter-Strasburg
QB — Tyler Cottle, Elizabethtown
RB — Johnny Cardina, Conestoga Valley
RB — Ross Souders, Lampeter-Strasburg
RB — Derrick Fake, Elizabethtown
TE — Brett Brooks, Lampeter-Strasburg
C — Lucas Imm, Lebanon
C — Shane Volchko, Elizabethtown
C — Mitch Naumann, Cocalico
C — Brandon Redcay, Ephrata
OG — Michael Brown, Manheim Central
OT — Colin Buffington, Solanco
OT — Darius Ramsey, Lebanon
PK — Austin Hilsher, Elizabethtown
PK — Dan Graybill, Cocalico
PK — Daulton Martin, Conestoga Valley
KR — Vince Ortiz, Solanco
KR — Dakota Keefer, Ephrata
KR — Nick Lonardi, Elizabethtown

DEFENSE

FIRST TEAM

DT — Austin Fromm, Cocalico
DT — Michael Warfel, Lampeter-Strasburg
DT — Bo Spiller, Solanco
DE — Casey Kerschner, Cocalico
DE — Wade Beamesderfer, Manheim Central
DT — Rey Lasanta, Manheim Central
ILB — Justin Moreno, Manheim Central
ILB — Mark Pyles, Lebanon
OLB — Taylor Geib, Manheim Central
OLB — Coby King, Solanco
DB — Toby Kreider, Solanco
DB — Spencer Moser, Cocalico
DB — Jhet Janis, Cocalico
DB — Noah Dieffenbach, Manheim Central
DB — Daulton Martin, Conestoga Valley
P — Matt Wright, Lampeter-Strasburg

SECOND TEAM

DT — Austin Brinser, Elizabethtown
DT — Joe Rupponer, Lebanon
DE — Jordan Spahr, Lampeter-Strasburg
DE — Bryce Merkt, Elizabethtown
ILB — Ian Hanselman, Manheim Central
ILB — Dalton Kern, Cocalico
OLB — Dan Lind, Lampeter-Strasburg
OLB — Jeremy De La Cruz, Lebanon
OLB — Alex Buckwalter, Cocalico
DB — Ross Souders, Lampeter-Strasburg
DB — Arthur Quaye, Elizabethtown
DB — Khaleem Newkirk, Lebanon
DB — Nick Brubaker, Manheim Central

HONORABLE MENTION

ILB — Andrew Buchanan, Lampeter-Strasburg
ILB — Luke Longenecker, Elizabethtown
ILB — Tucker Lescoe, Cocalico
ILB — Josh Gehman, Ephrata
OLB — Mitch Shober, Cocalico
OLB — Marc Royer, Manheim Central
OLB — Bobby Nye, Ephrata
DE — Johnny Cardina, Conestoga Valley
DE — Dakota Keefer, Ephrata
DB — Reese Nelle, Lampeter-Strasburg
P — Spencer Moser, Cocalico
P —  Bobby Nye, Ephrata
P — Mark Pyles, Lebanon
P — Austin Hilsher, Elizabethtown
P — Karson Beane, Solanco

Section 3

Offensive Back of the Year — Cameron Strause, Elco
Offensive Lineman of the Year — Steven Rhoads, Elco and Zach Walker, Garden Spot
Receiver of the Year — Coaches did not select a Receiver of the Year
Defensive Lineman of the Year — Richmond Owusua, Annville-Cleona
Linebacker of the Year — Connor Maxwell, Donegal
Defensive Back of the Year — Derek Miller, Elco
Outstanding Back of the Year — Cameron Strause, Elco
Outstanding Lineman of the Year — Zach Walker, Garden Spot
Coach of the Year — Jeff Polites, Donegal

OFFENSE

FIRST TEAM
QB — Mitch Martin, Garden Spot
RB — Cameron Strause, Elco
RB — Jarrod Smith, Donegal
RB — Derek DiAngelis, Northern Lebanon
WR — Daeshawn McIlwain, Columbia
WR — Phil Kline, Elco
WR — Derek Miller, Elco
TE — John Groh, Annville-Cleona
C — Steven Rhoads, Elco
OG — Zach Walker, Garden Spot
OT — Marshall Witmer, Elco
OT — Nikkia Armstrong, Donegal
OT — Brandon Boger, Annville-Cleona
OT — Andrew Fox, Northern Lebanon
PK — Micah Hostetter, Garden Spot
KR — Connor Maxwell, Donegal

SECOND TEAM
QB — Mitch Rodkey, Annville-Cleona
RB — Chase Bowman, Garden Spot
RB — Kris Trimby, Donegal
RB — Quentin Hall, Annville-Cleona
WR — Michael Figueroa, Pequea Valley
WR — Mason Yost, Northern Lebanon
WR — Daryl Hartman, Garden Spot
TE — Bryce Sadler, Donegal
C — Christ Trostle, Garden Spot
OG — Vanyel Peterson, Columbia
OG — Alex Wilson, Garden Spot
OT — Pat Adams, Elco
PK — Michael Hauck, Northern Lebanon
PK — Matt Light, Annville-Cleona
KR — Daeshawn McIlwain, Columbia

HONORABLE MENTION
QB — Jeff Martin, Elco
QB — Connor Ness, Donegal
QB — Hunter Smith, Pequea Valley
RB — Tyler Hershey, Pequea Valley
RB — Connor Maxwell, Donegal
RB — Michael Roberts, Columbia
RB — Dominic Trader, Northern Lebanon
RB — Corey Twadell, Garden Spot
WR — Tommy Walker, Donegal
C — George Thompson, Northern Lebanon
OG — Adam Bennett, Annville-Cleona
KR — Miguel Bowman, Garden Spot
KR — Quentin Hall, Annville-Cleona

DEFENSE

FIRST TEAM
DT — Richmond Owusua, Annville-Cleona
DT — Andres Munoz, Columbia
DT — Rylan Eberly, Garden Spot
DE — Bryce Sadler, Donegal
DE — John Groh, Annville-Cleona
ILB — Ben Swarr, Garden Spot
ILB — Connor Maxwell, Donegal
OLB — Derek DiAngelis, Northern Lebanon
OLB — Kris Trimby, Donegal
DB — Marquel Wansley, Columbia
DB — Corey Montoro, Garden Spot
DB — Phil Kline, Elco
DB — Derek Miller, Elco
P — Paxson Hayes, Annville-Cleona

SECOND TEAM
DT — Marshall Witmer, Elco
DT — Nikkia Armstrong, Donegal
DT — Lucas Bush, Annville-Cleona
DT — Matt Vines, Northern Lebanon
DE — Vanyel Peterson, Columbia
DE — Nate Hostetter, Elco
ILB — Geordan Barr, Annville-Cleona
ILB — Cameron Strause, Elco
OLB — Gabe Allgyer, Pequea Valley
OLB — Tim Stoltzfus, Garden Spot
DB — Andrew Beck, Donegal
DB — Jake Stager, Elco
DB — Daryl Hartman, Garden Spot
DB — Nick Roop, Pequea Valley
P — Austin Zook, Garden Spot

HONORABLE MENTION
DT — Ben Sweigart, Donegal
DE — Trace Seiple, Annville-Cleona
ILB — Jake Riehl, Garden Spot
ILB — Dylan Sellers, Northern Lebanon
ILB — Jarrod Smith, Donegal
ILB — Keith Wakefield, Columbia
OLB — Chase Bowman, Garden Spot
OLB — Paxson Hayes, Annville-Cleona
OLB — Tyler Hershey, Pequea Valley
DB — Troy Alexander, Annville-Cleona
DB — Dakari Daniel, Donegal
DB — John Randolph, Northern Lebanon
DB — Mason Yost, Northern Lebanon
P — Justin Amspacher, Donegal
P — Jared Helton, Columbia
P — Hunter Smith, Pequea Valley

No comments:

Post a Comment