Tuesday, May 15, 2012

L-L League Girls Soccer All-Stars

 The L-L League releasing its girls soccer All-Star list. 


CV's Pezzica named Section 2 MVP 
Here is a breakdown of who made the list with Blue-Ridge area athletes in bold.


ALL-STATE SELECTIONS
Ally Kasun, Hempfield
Brittany Simmons, Cocalico

Lauren Pezzica, Conestoga Valley

SECTION 1
First-Team
Sara Bennis, Penn Manor
Gabby Boehmer, Cedar Crest
Tori Dowd, Manheim Township
Haleigh Echard, Cedar Crest
Danni Engwall, Manheim Township
Lindsay Hutchinson, Penn Manor
Ally Kasun, Hempfield
Logan Kramer, Penn Manor
Tallie McMurtrie, Hempfield
Lauren Trower, Hempfield
Adrienne Yoder, Cedar Crest


Second Team
Maddie Burkhardt, Hempfield
Natalie Connell, Hempfield
Margaret Crowell, Manheim Township
Demi Grenawalt, Penn Manor
Alanna Kaiser, Hempfield
Emily Lanser, Hempfield
Hannah Moore, McCaskey
Esther Verkouw, McCaskey
Katina Voulopos, Manheim Township


All-Academic Team
Sara Bennis, Penn Manor
Araceli Pena, McCaskey
Alexa Rose, Manheim Township
Lauren Trower, Hempfield
Madeline Wagner, Cedar Crest


Section 1 MVP Ally Kasun, Hempfield
Section 1 Coach of the Year: Daryl Neiswender, Cedar Crest


SECTION TWO
First Team
Kendra Blantz, Conestoga Valley
Bailey Corbin, Lampeter-Strasburg
Brittany Hasson, Warwick
Michaela Horst, Conestoga Valley
Kate Mobley, Warwick
Lauren Pezzica, Conestoga Valley
Olivia Pfautz, Ephrata

Katie Rice, Lampeter-Strasburg
Morgan Higgins, Conestoga Valley 
Deana Slater, Elizabethtown
Erin Sollenberger, Elizabethtown
Elizabeth Wenger, Warwick



Second Team
Ashlee Hoover, Conestoga Valley
Tori Kramer, Warwick
Rebekah Krasinski, Conestoga Valley
Jess Plunkett, Conestoga Valle
y
Beth Reabuck, Solanco
Macaulay Soto, Warwick
Madison Walmer, Ephrata



All-Acadmic Team
Brooke Esbenshade, Warwick
Hailey Henderson, Elizabethtown
Michaela Horst, Conestoga Valley
Paige Martin, Lampeter-Strasburg
Olivia Pfautz, Ephrata


Section 2 MVP: Lauren Pezzica, Conestoga Valley
Section 2 Coach of the Year: Pete Shellenberger, Conestoga Valley



SECTION THREE
First TeamEmily Brandt, Northern Lebanon
Alli Breneman, Manheim Central
Taylor Esterly, Cocalico
Brogan Garvey, Manheim Central

Kirsten Gochnauer, Donegal
Mollie Hoffman, Donegal
Kathleen Lawver, Cocalico
Kaitlyn Scheuing, Donegal
Brittany Simmons, Cocalico
Holli Styer, Garden Spot
Jenna West, Manheim Central
Nicole Zweircan, Cocalico



Second Team
Leah Comiskey, Northern Lebanon
Jess Davis, Garden Spot
Alyssa Gower, Donegal
Shannon Hoeveler, Cocalico
Raegan Horst, Garden Spot

Maddy Novak, Manheim Central
Mariana Rodriguez, Lebanon


All-Academic Team
Katie Bustin, Manheim Central
Megan Caiazzo, Cocalico

Kim Harnish, Donegal
Katie Landis, Northern Lebanon
Josette Reich, Lebanon
Holli Styer, Garden Spot


Section 3 MVP: Brittany Simmons, Cocalico
Section 3 Coach of the Year: Dan Hogan, Cocalico


SECTION FOUR
First Team
Abbey Basom, Lancaster Mennonite
Amber Hartranft, Elco
Leah Houser, Lancaster Catholic
Heather Lockard, Pequea Valley
Halie Parker, Elco
Lydia Peachey, Lancaster Mennonite
Jess Rheinheimer, Lancaster Mennonite
Kaitlin Sauder, Lancaster Mennonite
Tricia Tshudy, Lancaster Mennonite
Amy Walker, Elco
Kady Yoders, Elco


Second Team
Natalie Hoober, Lancaster Mennonite
Hadassah Huyard, Pequea Valley
Marta Kessler, Lancaster Catholic
Brooke Lacock, Pequea Valley
Raeann LaFlame, Annville-Cleona
Madeline Martin, Lancaster Catholic
Carissa Mehaffey, Elco


All Academic Team
Lisa Foose, Lancaster Catholic
Amy Kreider, Elco
Brooke Lacock, Pequea Valley
Raeann LaFlame, Annville-Cleona
Jess Rheinheimer, Lancaster Mennonite
Section 4 MVP: Tricia Tshudy, Lancaster Mennonite
Section 4 Coach of the Year: Steve Keller, Elco




No comments:

Post a Comment